your ads here!
Month: November 2017

Казахстан: вулицю в центрі Алмати назвали іменем чинного президента Назарбаєва

No Comments

Міська рада Алмати, найбільшого міста Казахстану, ухвалила перейменувати одну з центральних вулиць в ім’я чинного президента країни Нурсултана Назарбаєва, повідомив Радіо Свобода юрист міськради Берік Манізоров.

Проспектом Нурсултана Назарбаєва буде називатися дотеперішня вулиця Дмитра Фурманова, що має ім’я радянського письменника, який діяв у 1920-х роках і відомий, зокрема, романом «Чапаєв» про командира Червоної армії в більшовицькій Росії Василя Чапаєва; в 1930-і роки за цим романом зняли популярний в СРСР однойменний художній кінофільм.

Після занепаду СРСР майже всі вулиці Алмати, тоді ще столиці Казахстану, які мали «радянські» назви, перейменували. Вулиця Фурманова лишалася чи не єдиною великою вулицею, що зберігала таку назву; це викликало спекуляції, що її «бережуть» для присвоєння імені Назарбаєва.

1998 року Назарбаєв переніс столицю в місто Акмолу і перейменував його на «Астана», що казахською означає просто «столиця». Це теж викликає підозри, що місто можуть колись назвати іменем Назарбаєва.

77-річний Нурсултан Назарбаєв незмінно й фактично одноосібно керує Казахстаном як авторитарний лідер іще з радянських часів – від 1989 року: спершу як компартійний керівник, потім як обраний парламентом президент Казахської РСР, потім як обраний на всенародних виборах президент Республіки Казахстан. Відтоді він кілька разів переобирався, найчастіше на позачергових виборах, або продовжував свій термін на посаді через референдуми без виборів. На останніх наразі з цих виборів 2015 року він, за офіційними даними, отримав майже 98 відсотків голосів. Міжнародні спостерігачі не визнавали вільними й чесними жодні з цих виборів.

У Казахстані фактично запроваджений культ особи Назарбаєва. Йому офіційно присвоєний титул «лідера нації» («єлбаси», дослівно «голови народу») і особливий статус «першого президента Казахстану» з низкою привілеїв, для нього особисто зняте конституційне обмеження не більш ніж у два терміни на президентській посаді, у столиці Астані працює музей, присвячений йому, його ім’я має столичний університет. Крім того, день його першого всенародного обрання на посаду президента Казахстану, 1 грудня, проголошений святковим і вихідним як День першого президента. Рік тому, 1 грудня 2016-го, Національний банк Казахстану випустив ювілейні банкноти до 25-річчя цієї події з портретом Назарбаєва.

Нурсултан Назарбаєв за роки авторитарного керівництва Казахстаном запровадив у країні ринкові реформи, які разом зі значними запасами нафти й газу дозволили перетворити його країну на другу економічну потугу після Росії на теренах колишнього СРСР. Очолювана ним владна партія «Нур отан» («Світло вітчизни») контролює всі аспекти життя країни. При цьому критики звертають увагу, що президент тримався за владу, придушуючи інакодумство і вільні засоби інформації і незаконно, на їхню думку, домігшись зняття для себе обмежень на термін на президентській посаді.

your ads here!
Categories: Світ

Прокурор: попередньо, хорватський генерал Праляк випив смертельні хімікати

No Comments

Попередня експертиза показала, що контейнер, з якого колишній командир силами боснійських хорватів генерал Слободан Праляк пив під час засідання воєнного трибуналу в Гаазі, містив смертельні хімікати, заявила нідерландський прокурор Мерелін Фікеншер в коментарі агентству Associated Press.

«Було попереднє дослідження рідини в контейнері. Усе, що я можу сказати зараз, – у тому контейнері була хімічна рідина, яка спричинила смерть», – сказала Фікеншер.

Прокурор Франс Зонневельд, зі свого боку, заявив, що незабаром буде проведений розтин тіла Праляка.

29 листопада Міжнародний кримінальний трибунал у справах колишньої Югославії в Гаазі підтвердив вирок 72-річному Праляку, якого у 2013 році засудили до 20 років тюрми за воєнні злочини проти боснійських мусульман під час боснійської війни у 1992–1995 роках.

Після цього колишній командир заявив: «Слободан Праляк не є воєнним злочинцем. З презирством відкидаю ваш вирок!» Потім він витягнув із кишені маленьку пляшечку й випив невідому рідину, сказавши, що вжив отруту. Через кілька годин Праляк помер у лікарні.

your ads here!
Categories: Світ

НБУ пояснює зниження курсу гривні сезонним чинником

No Comments

Національний банк пояснює зниження курсу гривні сезонним чинником.

«Головний сезонний чинник – закупівля енергоносіїв. Хоча «Нафтогаз» зараз валюту не закуповує, а більше є її продавцем…Але є учасники ринку, які валюту закуповують. Є закупівля сезонних товарів під Новий рік», – сказав заступник голови НБУ Олег Чурій.

Заступник голови НБУ зазначає, що в цілому ситуація є сприятливою, тому що зростають експорт.

Він зауважив, що минулого тижня було відшкодування ПДВ на 9 мільярдів гривень.

«Ви бачили, курс відразу відреагував, коли більші обсяги гривні виходять на ринок», – пояснив Чурій. 

Курс гривні 29 листопада вперше від початку квітня цього року опустився нижче рівня 27 гривень за долар. 

your ads here!
Categories: Економіка

Регулятори не визнають криптовалюту платіжними засобами в Україні і попереджають про ризики – НБУ

No Comments

Національний банк, Національна комісія з цінних паперів і фондового ринку й Національна комісія з регулювання ринків фінансових послуг не визнають криптовалюту платіжними засобами.

«Складна правова природа криптовалют не дає нам визнати криптовалюту ні коштами, ні валютою, ні платіжними засобами іншої країни, ні валютною цінністю, коштами, цінними паперами, грошовим сурогатом», – сказав заступник голови НБУ Олег Чурій.

За його словами, криптовалюти не підпадають під режим регулювання обігу коштів.

Він попередив, що будь-які операції з криптовалютами, включаючи їх купівлю, продаж, обмін і конвертацію, пов’язані з великою кількістю ризиків, які мають усвідомлювати фізичні та юридичні особи до проведення таких операцій.

За його словами, на сьогодні створена робоча група в складі трьох зазначених регуляторів фінансового ринку, а також Міністерства фінансів і Державної служби фінансового моніторингу, яка продовжує роботу над визначенням правового статусу криптовалют в Україні.

Криптовалюта – це цифрова (віртуальна) валюта. Наразі криптовалюта, зокрема найпоширеніша, біткойн, не має визначеного правового статусу в Україні. У 2014 році в Україні була оприлюднена позиція Нацбанку, в якій йшлося про те, що біткойн не рекомендується для використання, адже це високоризиковий фінансовий інструмент. Останнім часом підвищилася увага до біткойнів через стрімке зростання їх ціни. У серпні в Нацбанку заявили про намір врегулювати правовий статус біткойнів.

 

your ads here!
Categories: Економіка

З рудника у Казахстані відмовляються виходити шахтарі – вимагають підвищення зарплати

No Comments

 

Десятки гірників рудника в Карагандинській області Казахстану відмовляються виходити на поверхню, вимагаючи збільшення заробітної плати.

Профспілкові активісти у місті Жезказган повідомили, що шахтарі, які заступили на зміну 289 листопада, відмовилися підніматися на поверхню 30 листопада. У соцмережах активісти поширили фото зі страйкарями і вимоги, які вони висувають, це, зокрема, 70-відсоткове збільшення зарплати, підвищення пенсій і вільний доступ до освіти та санаторіїв.

Шахтарі також вимагають зустрічі з керівником корпорації «Казахмис» Едуардом Огаєм. У компанії повідомили, що з’ясовують обставини, пов’язані зі страйком і пізніше оприлюднять свою позицію.

 

 

 

your ads here!
Categories: Світ

Mexico Economy Minister Calls US NAFTA Autos Proposal ‘Not Viable’

No Comments

Mexican Economy Minister Ildefonso Guajardo said Wednesday that Trump administration demands for a U.S.-specific automotive content requirement in NAFTA were “not viable,” and he declined to specify when Mexico would formally respond.

At a news conference following a series of meetings with senior U.S. trade officials and lawmakers in Washington, Guajardo said that Mexico was still trying to understand the U.S. proposals that would require 50 percent of vehicles’ value content to be produced in the United States as part of updated North American Free Trade Agreement rules.

“I was clear that the domestic content [requirement] is something that is not viable at this point,” Guajardo said.

He added that Mexico would eventually make a counterproposal on automotive rules of origin, but declined to specify the timing of that response.

His visit was partly aimed at bolstering support in Congress for NAFTA at a time when tax legislation is consuming lawmakers’ attention and U.S. Trade Representative Robert Lighthizer is growing frustrated with the slow pace of NAFTA talks.

U.S. President Donald Trump has repeatedly threatened to scrap the trade agreement if it cannot be renegotiated to shrink U.S. trade deficits and return manufacturing jobs to the United States.

House Speaker Paul Ryan said after meeting with Guajardo earlier  Wednesday that congressional Republicans “are determined” to strengthen trade ties with Mexico.

“I expect the administration will continue to work with us to modernize NAFTA and bolster our robust relationship with such an important ally,” Ryan said in a statement.

US waiting on counterproposals

After the last NAFTA negotiating round ended last week, Lighthizer complained that Mexico and Canada had not offered counterproposals to its demands on autos and other major areas aimed at “rebalancing” the trade pact.

The United States also is seeking to lift the regional value content requirement for NAFTA-produced cars and trucks to 85 percent from 62.5 percent. Guajardo said that once Mexico has a firm understanding of the U.S. autos proposal, it can work with its own stakeholders to see what adjustments could be made to regional content for autos.

But he said that the U.S. demand to move to 85 percent regional content within three years was “entirely unrealistic.”

Guajardo said he discussed with Lighthizer on Tuesday how to move the talks toward consideration of potential “rebalancing” outcomes. But first, he said, Mexico needed to be clear with its American and Canadian counterparts about unacceptable proposals and its priorities for keeping the pact beneficial to all parties.

“We have to start a process of looking at what’s next after we complete the modernization effort,” he added.

On dispute settlement, Guajardo said that Mexico would be willing to consider some adjustments to the investor-state dispute settlement system, after the United States proposed making the use of such arbitration panels optional.

“We can explore the opt-in, as long as we can define our own opt-in,” Guajardo said of the dispute settlement proposal, adding that otherwise, Mexico is “not interested.”

At a more limited round of NAFTA talks in mid-December in Washington, Guajardo said it would be important to agree on key issues in order to close some NAFTA chapters, such as those on food safety, telecommunications, regulatory practices and digital commerce.

your ads here!
Categories: Економіка

Poll: Nearly Half of Americans Oppose Republican Tax Bill

No Comments

Opposition has grown among Americans to a Republican tax plan before the U.S. Congress, with 49 percent of people who were aware of the measure saying they opposed it, up from 41 percent in October, according to a Reuters/Ipsos poll released on Wednesday.

Congressional Republicans are trying to rush their tax legislation to a vote on the Senate floor before the end of the week. President Donald Trump strongly backs the bill and wants to sign it into law before the end of the year.

In addition to the 49 percent who said they opposed the Republican tax bill, 29 percent said they supported it and 22 percent said they “don’t know,” according to the Reuters/Ipsos opinion poll of 1,257 adults conducted from Thursday to Monday.

When asked “who stands to benefit most” from the plan, more than half of all American adults surveyed selected either the wealthy or large U.S. corporations. Fourteen percent chose “all Americans,” 6 percent picked the middle class and 2 percent chose lower-income Americans.

The tax bill being crafted in the Senate would slash the corporate tax rate, eliminate some taxes paid only by rich Americans and offer a mixed bag or temporary tax cuts for other individuals and families.

As congressional discussion on the bill has unfolded, public opposition to it has risen, on average, following Trump’s unveiling of a nine-page “framework” on September 27 that started the debate in earnest, Reuters/Ipsos polling showed.

On October 24, for example, among adults who said they had heard of the “tax reform plan recently proposed by congressional Republicans,” 41 percent said they opposed it, while 31 percent said they “don’t know” and just 28 percent said they supported it.

Trump and his fellow Republicans are determined to make a tax code overhaul their first major legislative win since taking control of the White House and Congress in January.

The House of Representatives on November 16 approved its own tax bill. The Senate is expected to decide on Wednesday whether to begin debating its proposal, as the measure moves toward a decisive floor vote later this week.

The two chambers would need to reconcile differences between their plans before legislation could be sent to the White House for Trump’s signature.

In the November 23-27 poll, 59 percent of Republicans supported the tax bill, 26 percent said they did not know and 15 percent opposed it. Among Democrats, 82 percent opposed it, 11 percent said they did not know and 8 percent supported it.

 

your ads here!
Categories: Економіка

Уряд Чехії подав у відставку

No Comments

Кабінет міністрів Чехії подав у відставку. Оголошення зробили на засіданні уряду 29 листопада. Таким чином закінчується робота коаліційного уряду, у складі якого працювали члени партії соціальних демократів, політичного руху ANO і партії християнських демократів. Голова уряду Богуслав Соботка був 11-им прем’єр-міністром в історії Чехії.

Як повідомляють чеські ЗМІ, рішення уряду про відставку вже було направлене до канцелярії президента Чехії Мілоша Земана. «Пан президент планує прийняти відставку уряду Богуслава Соботки у вівторок, 5 грудня», – повідомив речник президента Їржі Овчачек. 

Передбачається що новий уряд буде призначений вже 13 грудня, його має очолити Андрей Бабіш – мільярдер, другий найбагатший громадяни Чехії, засновник і лідер політичного руху ANO, який здобув перемогу у парламентських виборах.

«14 і 15 грудня засідатиме Рада Європи, а це дуже важливо, через те я попросив президента прискорити термін призначення нового уряду», – заявив Андрей Бабіш, пояснюючи причини поспіху з призначенням нового складу уряду. 

Уряд Чехії обирається терміном на чотири роки. Кабінет міністрів останнього прем’єра Богуслава Соботки був призначений 29 січня 2014 року.

your ads here!
Categories: Світ

US Economic Growth Speeds Up Slightly

No Comments

The world’s largest economy shook off the impact of several hurricanes and grew a bit faster than first thought in July, August, and September.

On Wednesday, U.S. government experts said the economy expanded at a 3.3 percent annual rate in the third quarter, which is three-tenths of a percent faster than their first estimate. Officials routinely update economic statistics as more complete data become available.

The improved performance of the gross domestic product or GDP was partly the result of a healthy U.S. job market, which supports the consumer spending that drives most economic activity. Growth was also helped by a fall in the value of the U.S. dollar and a pick up in global growth both of which boost U.S. exports.

The outgoing head of the U.S. central bank, Janet Yellen, told a key congressional committee Wednesday that the outlook is for continued growth and a strengthening job market.

She also made it clear that the Federal Reserve is likely to raise its key interest rate slightly in mid-December.

The Fed slashed interest rates to record lows near zero during the recession in a bid to boost economic growth by making it cheaper to borrow money to build factories and make other investments that could boost employment. As the economy recovered, officials have gradually boosted rates, but they remain below historic averages.

Keeping rates too low for too long risks sparking a high rate of inflation that could harm the economy. But inflation remains stubbornly below the two percent rate that many economists say is best for U.S. economic growth.

Coping with inflation, growth, unemployment, and congress will probably soon be the job of Jerome Powell, the person President Donald Trump picked to replace Yellen when her term ends early next year. In Tuesday’s confirmation hearing, Powell expressed views on interest rates very similar to Yellen’s.

your ads here!
Categories: Економіка

Прем’єр Хорватії підтвердив смерть боснійського екс-командира Праляка

No Comments

Прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович підтвердив смерть колишнього командира сил боснійських хорватів Слободана Праляка, який 29 листопада на засіданні Міжнародного кримінального трибуналу у справах колишньої Югославії заявив, що випив отруту.

Раніше про смерть Праляка повідомляло хорватське державне телебачення.

На прес-конференції 29 листопада Пленкович заявив, що «ми всі, на жаль, стали свідками акту, яким він (Праляк – ред.) забрав своє життя». Прем’єр також висловив співчуття сім’ї померлого.

Речник Гаазького трибуналу Ненад Ґольчевський повідомив, що 72-річний Праляк помер у лікарні неподалік суду, попри намагання його врятувати.

Інформації про те, яку саме рідину випив Праляк, наразі немає.

Раніше сьогодні Міжнародний кримінальний трибунал у справах колишньої Югославії в Гаазі припинив розгляд апеляцій у справі злочинів під час війни в Боснії в 1992–1995 роках після того, як Праляк випив невідому рідину з маленької пляшки чи флакону. Він заявив, що вжив отруту. При цьому Праляк сказав, що «не є воєнним злочинцем».

Перед цим суд підтвердив 20-річний вирок для колишнього командира. У 2013 році його визнали винним у наказі зруйнувати міст 16-го століття в місті Мостарі в листопаді 1993 року, який став символом руйнування Боснії у війні. Пізніше його відбудували.

Під час першого судового розгляду судді заявили, що знищення мосту «спричинило непропорційну шкоду цивільному населенню боснійських мусульман».

your ads here!
Categories: Світ

Trump Touting Tax Overhaul in Missouri Speech

No Comments

U.S. President Donald Trump is heading Wednesday to Missouri to tout his tax overhaul, trying to convince working class Americans that their taxes would go down and more jobs would be created if Congress adopts the plan.

Trump is set to speak to about 1,000 people in St. Charles, a suburb of the big midwestern city of St. Louis. His remarks come a day after the Senate Finance Committee advanced the tax legislation, sending it to the full Senate for consideration later this week.

“Our focus is on helping the folks who work in the mail room, in the machine shops of America, the plumbers and the police officers, the store clerks and secretaries,” Trump says, according to advance excerpts of his speech. “All of the people who give their best each and every day to take care of their families and the people that they love. It is not enough for the middle class to keep getting by, we want them to start getting ahead.”

In a Twitter remark before heading to Missouri, Trump boasted, “Economy growing!”

According to the newest government estimate, the U.S. economy, the world’s largest, advanced at a brisk 3.3 percent pace in the July-to-September period. Trump noted that the Council of Economic Advisers said that absent the effect of several devastating hurricanes in the U.S. the growth would have been 3.9 percent.

“Stock market at a new high, unemployment at a low,” Trump said. “We are winning and tax cuts will shift our economy into high gear!”

The Senate Finance panel cleared the legislation on a party line 12-11 vote, with all Republicans supporting it and all Democrats opposed. But its fate in the full Senate is still uncertain, with a half dozen Republicans voicing sometimes conflicting objections to various provisions that could derail the legislation if their concerns cannot be resolved and they ultimately vote against the measure.

Republicans, with a narrow 52-48 edge in the Senate, can only afford to lose two dissenting votes, with Vice President Mike Pence poised to break a 50-50 tie in favor of what would be the country’s biggest set of tax changes in three decades. No Democratic lawmaker has announced support for the legislation.

The House of Representatives has already approved its version of the tax overhaul, but both chambers would have to pass the same tax provisions before Trump could sign them into law.

Both the Senate and House versions would cut the country’s corporate tax rate from 35 to 20 percent, but differ in rates for individual taxpayers.

Over the next decade, the proposals would add at least $1.4 trillion to the U.S. national debt of $20 trillion, a fact that worries some conservative Republican lawmakers, while Democrats have attacked the legislation as heavily favoring corporations and the wealthiest taxpayers at the expense of individuals who earn far less.

Senior administration officials who briefed reporters ahead of the Missouri speech said Trump once again would single out Democratic Senator Claire McCaskill, a top Republican target in her re-election contest a year from now, for her lack of support for the tax legislation.

In August, in another visit to Missouri, Trump said, “We must lower our taxes, and your senator, Claire McCaskill, she must do this for you. And if she doesn’t do it for you, you have got to vote her out of office.”

 

 

your ads here!
Categories: Економіка

Трамп пообіцяв посилити санкції проти Північної Кореї

No Comments

Президент США Дональд Трамп пообіцяв посилити санкції проти Північної Кореї після заяви Пхеньяна про випробовування міжконтинентальної балістичної ракети.

«Щойно обговорив с президентом Китаю Сі Цзиньпінем провокативні дії Північної Кореї. Додаткові значні санкції будуть накладені на Північну Корею. Ситуація буде врегульована», – написав Трамп у Twitter.

У Білому домі заявили, що під час телефонної розмови Трамп підкреслив намір Сполучених Штатів захищати себе й союзників.

Згідно з повідомленням, президент США також «наголосив, що Китаю необхідно використати всі можливі важелі, щоб переконати Північну Корею закінчити її провокації й повернутися на шлях ядерного роззброєння».

За даними китайського офіційного агентства «Сіньхуа», Сі Цзиньпін розповів своєму американському колезі, що метою Пекіна є підтримка миру в північносхідній Азії й ядерне роззброєння Корейського півострова.

Раніше Північна Корея заявила, що 28 листопада випробувала новий вид міжконтинентальної балістичної ракети, яка можуть досягти території США.

Рада безпеки ООН має намір скликати позачергову сесію, щоб обговорити випробовування.

Це було перше випробування північнокорейської ракети з вересня і перше після того, як США внесли КНДР в список держав-спонсорів тероризму.

your ads here!
Categories: Світ

Price of Bitcoin Over $10,000 as Rally Gains Pace

No Comments

The price of bitcoin, the most widely used virtual currency, rose above $10,000 on Wednesday for the first time, breaking a symbolic threshold in what has been a vertiginous ascent this year.

The cost of buying one bitcoin as measured by the website coindesk.com was at $10,673 by morning trading in Europe – up from about $1,000 at the start of the year.

Virtual currencies have been the subject of much debate this year, with the CEO of JPMorgan Chase calling bitcoin a “fraud” but other executives saying it should not be dismissed.

Bitcoin was created about a decade ago as an alternative to government-issued currencies. It and other virtual currencies were initially used primarily as a method of payment, particularly to buy illegal goods and services online. In recent months, they have become a hot investment among speculators.

In a move that gave further credibility to bitcoin, the U.S. exchange operator CME Group said in October that it plans to open a futures market for the currency before the end of the year, if it can get approval from regulators.

Daniele Bianchi, an assistant professor of finance at the Warwick Business School in England, said that the price increases are due to rising demand as trading becomes more professional and open to the general public. He believes so-called cryptocurrencies are “here to stay” and that that awareness among investors is making it more than just a method of payment online, but an investment in itself.

“The increasing demand pressure from investors and speculators makes the case for an even further increase in bitcoin prices in the near future,” he said.

your ads here!
Categories: Економіка

Ethical Data Use Needed as India Embraces Blockchain for Land Records

No Comments

As India starts to use blockchain technology for land deals, it must protect the rights of the most vulnerable with policies for the responsible use of big data, analysts said.

At least two Indian states are testing blockchain — a ledger system tracking digital information — to record land deals and bring transparency to a system that is rife with fraud and leaves the poor at risk of eviction.

Putting India’s land records on blockchain — the technology behind the bitcoin currency — would greatly increase efficiency, reduce corruption and boost economic growth, experts say.

But fears about the misuse of data persist.

“One of the biggest challenges with respect to big data is the fear of discrimination and profiling based on religion, caste or income level,” said Nikhil Narendran, a partner at the law firm Trilegal.

“The government should engage in responsible and ethical big data processing, and have adequate mechanisms to retain ownership and confidentiality,” he said in Blockchain for Property, a handbook for its adoption, released Tuesday.

Land records in most Indian states date to the colonial era, and most land holdings have uncertain ownership. Fraud is rampant, and disputes over titles often end up in court.

Torn maps, old disputes

A national land record modernization program, launched in 2008 to survey lands, update records and establish ownership, has been delayed by torn maps and disputes dating back decades.

Blockchain works by creating permanent, public “ledgers” of all transactions, potentially replacing a mass of overlapping records with one simple database.

It enables real-time updates of records, improving efficiency and transparency, and reducing bribes, analysts say.

But there cannot be a complete switch to a blockchain platform, because millions are still not literate and lack access to smartphones and computers, said Ananth Padmanabhan, a fellow at think tank Carnegie India.

“There needs to exist a dual system, that is, an option to use the online services but also the old process of paper documents submission at the government office,” he said.

It is also important that the data not be used to profile people or discriminate against them — for instance, denying home loans to people from certain backgrounds, Narendran said.

“If used in a responsible and ethical manner, big data can bring about real change, including in the area of land transactions,” he told the Thomson Reuters Foundation. “We need a model that is rights based and accountability based, so there are fewer chances of the misuse of data.”

your ads here!
Categories: Економіка

Stella McCartney Helps Redesign Climate-friendly Fashion

No Comments

The fashion industry urgently needs to reform its wasteful, polluting ways, British designer Stella McCartney and record-breaking sailor Ellen MacArthur said Tuesday.

With global clothing sales doubling since 2000, people now wear each item far fewer times, the Ellen MacArthur Foundation said, calling for items ranging from T-shirts to jeans to be designed differently and reused more.

The charity, established in 2010, has pioneered the shift toward a “circular economy” in which raw materials and products are repeatedly reused to reduce waste and pollution.

“In a new textiles economy, clothes would be designed to last longer, be worn more and be easily rented or resold and recycled, and would not release toxins or pollution,” it said.

The fashion industry is worth about $2.4 trillion a year, according to the global consultancy McKinsey.

The equivalent of one garbage truck of textiles is wasted every second, and less than 1 percent of clothing is recycled into new clothes, MacArthur’s foundation said in a report.

If nothing changes, the fashion industry will consume a quarter of the world’s annual carbon budget by 2050, it said, referring to the emissions the world can make while keeping the global temperature rise at no more than 1.5 degrees Celsius.

‘Take-make-dispose’

Fashion must abandon its “take-make-dispose” model, where unwanted clothes are sent to landfill sites or incinerated, and start using nonpolluting materials that are designed to last and could save the industry $500 billion, it said.

“The report presents a road map for us to create better businesses and a better environment,” McCartney, a longtime vegetarian who does not use leather or fur, and daughter of the Beatle musician Paul McCartney, said in a statement.

“It provides solutions to an industry that is incredibly wasteful and harmful to the environment.”

Textile production emits 1.2 billion tons of greenhouse gases annually, more than all international flights and maritime shipping combined, the report said.

Clothes also release half a million tons of plastic microfibers into the ocean every year, equivalent to more than 50 billion plastic bottles, it said.

Several major brands said they support the initiative, including Swedish fashion retailer H&M and sports giant Nike.

“[It] is aligned with our efforts in making sure that economic and social development can happen in a way that the planet can afford,” H&M Chief Executive Karl-Johan Persson said in a statement.

your ads here!
Categories: Економіка

Serbia Starts Construction of Chinese-funded Railway to Budapest

No Comments

Serbia began work on a China-funded railway line on Tuesday to try to improve the Balkan country’s infrastructure, an effort also expected to strengthen Beijing’s influence in Europe.

In May Serbia borrowed $297.6 million from China’s Exim Bank to modernize a stretch of the railway line between Belgrade and the Hungarian capital of Budapest.

Beijing sees Serbia, an EU membership candidate and Hungary, an EU member, as part of its One Belt, One Road initiative, intended to open new foreign trade links for Chinese firms.

The high-speed rail link between Belgrade and Budapest is expected to cost 3.2 billion euros ($3.80 billion) and is slated to become the main transport route for Chinese goods that arrive by sea at the Greek port of Piraeus to other parts of Europe.

At the construction site in Belgrade’s Zemun neighborhood, Prime Minister Ana Brnabic said that the 30km-long (18.6 miles) stretch of the railway line from Belgrade to the northern town of Stara Pazova is a key step forward.

“This project … is the first cross-border project within the 16+1 framework, … it is the first project between China and EU, involving Serbia,” she said.

Earlier on Tuesday, at the 16+1 summit of Central and Eastern European countries and China, Brnabic met her Chinese and Hungarian counterparts Li Keqiang and Viktor Orban and discussed further cooperation.

Serbia has enjoyed good relations with China since the 1990s, when Belgrade was economically isolated for its role in the Yugoslav wars.

On Monday, Hungary also invited a procurement tender for a modernized railway link with Belgrade. The construction of the Hungarian stretch, worth around 550 billion forints ($2.1 billion), is expected to start in 2020, with China’s Exim Bank providing 85 percent credit coverage.

($1 = 261.4100 forints)

($1 = 0.8413 euros)

Reporting by Aleksandar Vasovic; Editing by William Maclean.

your ads here!
Categories: Економіка

Міноборони США: ракета, запущена КНДР, ймовірно, міжконтинентальна

No Comments

Міністерство оборони США повідомляє, що зафіксувало і простежило за ракетою, запущеною з Північної Кореї, яка пролетіла близько тисячі кілометрів і впала в Японське море.

У Пентагоні вважають, що це була міжконтинентальна балістична ракета.

У Генштабі Південної Кореї повідомили, що запуск ракети відбувся близько 20:00 за київським часом.

Впродовж останніх місяців Пхеньян провів кілька випробувань міжконтинентальних балістичних ракет і здійснив шостий ядерний вибух, що викликало критику і занепокоєння у світі.

 

your ads here!
Categories: Світ

Суд у Росії відмовився від виклику голови «Роснефти» у справі про хабарництво

No Comments

Російський суд відмовився викликати голову нафтової компанії «Роснефть» Ігоря Сечіна як свідка у справі колишнього міністра економічного розвитку Олексія Улюкаєва, обвинуваченого у хабарництві.

Улюкаєву загрожує до 15 років ув’язнення, якщо його визнають у тому, що він взяв два мільйони доларів готівки у Сечіна. Екс-міністр провину заперечує.

Судді у московському Замоскворецькому суді 28 листопада знову відмовили захистові у можливості допитати Сечіна, бо фаза надання свідчень у процесі завершилася.

Голову «Роснефти» викликали дати свідчення у справі чотири рази за останні тижні, але він не з’явився на суд, заявивши, що занадто зайнятий.

Судове засідання має поновитися 4 грудня.

Як заявляють у прокуратурі, Улюкаєв прийняв хабар 14 листопада минулого року в обмін на схвалення продаж «Роснефти» контрольованої державою нафтової компанії «Башнефть».

Поліція затримала Улюкаєва всередині будівлі «Роснефти» невдовзі після того, як Сечін передав йому гроші у закритій сумці, кажуть у прокуратурі. Наступного дня президент Росії Володимир Путін звільнив Улюкаєва.

На суді екс-міністр заявляв, що думав, ніби у сумці подарунок. Колишній чиновник стверджує, що справа стосовно нього – це провокація з боку Сечіна і ФСБ Росії. Улюкаєв перебуває під домашнім арештом.

your ads here!
Categories: Світ

Північна Корея запустила балістичну ракету – південнокорейські ЗМІ

No Comments

Північна Корея запустила балістичну ракету, повідомило 28 листопада південнокорейське новинне агентство Yonhap.

Згодом Пентагон повідомив, що зафіксував «ймовірний» запуск ракети з КНДР.

Із посиланням на південнокорейського начальника Генштабу Yonhap повідомило, що ракета була запущена у «східному напрямку».

Про технічні характеристики ракети поки що немає інформації. Невідомо також, яку відстань пролетіла ракета і чи пролетіла вона над територією Японії, як інші балістичні ракети, запущені раніше цього року.

В останні тижні Пхеньян неодноразово погрожував продовженням ракетних випробувань.

Впродовж останніх місяців Пхеньян провів кілька випробувань міжконтинентальних балістичних ракет і здійснив шостий ядерний вибух, що викликало критику і занепокоєння у світі.

your ads here!
Categories: Світ

НБУ скасував свою постанову про послаблення для банків

No Comments

Національний банк України з 28 листопада скасував свою постанову №129, яка впроваджувала послаблення для банків. 

Як повідомляє прес-служба НБУ,  постанова №129 була схвалена у зв’язку з одночасним негативним впливом на діяльність банківської системи факторів, які мали шоковий характер – різке погіршення економічної ситуації значна девальвація національної валюти, події в Криму та на Донбасі. 

«Скасування … зумовлене тим, що негативні наслідки такого впливу вже ідентифіковані банками та враховані в розроблених ними планах заходів із приведення показників своєї діяльності до нормативних вимог, які наразі виконуються», – йдеться у повідомленні. 

У НБУ також зазначають, що відбуваються позитивні зміни й у банківському секторі: стабілізувався курс гривні, покращився стан ліквідності в банківській системі.

24 лютого 2015 року НБУ схвалив постанову №129, яка дозволила, серед іншого, «не застосовувати до банків заходи впливу за порушення економічних нормативів мінімального розміру регулятивного капіталу, достатності (адекватності) регулятивного капіталу». Крім того, відповідно до постанови, не застосовувались заходи впливу до банків за «наявність збитків, що пов’язані з переоцінкою рахунків в іноземній валюті та банківських металах у зв’язку зі зростанням після 6 лютого 2014 року курсу іноземних валют до національної валюти України». Ця постанова набула чинності 26 лютого 2015 року і мала діяти до 1 січня 2019 року.

your ads here!
Categories: Економіка

Росія: ракета-носій «Союз-2» стартувала з космодрому «Східний»

No Comments

Ракета-носій «Союз-2» із 19 супутниками стартувала у вівторок з космодрому «Східний», повідомляють російські ЗМІ. Цей новий космодром у Росії лише вдруге використали для запуску ракети. На орбіту вирушили гідрометеорологічний супутник «Метеор-М», один студентський апарат і 17 іноземних наносупутників. «Метеор-М» стане третім таким орбітальним пристроєм, призначеним для надання звітів про погоду, зокрема авіаперевізникам.

Перший запуск з космодрому «Східний» відбувся в квітні 2016 року, коли ракета «Союз» вивела на орбіту три супутники.

Напередодні запуску в Амурській області Росії, де розташований космодром, був запроваджений режим підвищеної безпеки.

your ads here!
Categories: Світ