your ads here!
Month: December 2019

Трамп відзначив «важливу координацію» з Росією після дзвінка Путіна

No Comments

Президент США Дональд Трамп 31 грудня відзначив важливість координації дій із Росією в питанні запобігання тероризму.

“Президент Росії Путін хателефонував, щоб подякувати мені та США за інформування про планований теракт у дуже красивому місті Санкт-Петербурзі. Вони змогли швидко затримати підозрюваних, врятувавши багато життів. Чудова і важлива координація!» – вказав Трамп у твітері.

 

Пресслужба Кремля повідомила ще 29 грудня, що президент Росії Володимир Путін під час телефонної розмови подякував президентові США Дональду Трампу «за передану по лінії спеціальних служб інформацію, яка допомогла запобігти вчиненню терористичних актів у Росії».

За повідомленням, розмова відбулася з ініціативи російської сторони.

У Кремлі заявили, що під час розмови також «обговорили комплекс питань, що становлять взаємний інтерес».

«Домовлено про продовження двостороннього співробітництва в сфері боротьби з тероризмом», – йдеться в повідомленні офісу Путіна.

Інших подробиць не повідомляють.

Відносини між Москвою і Вашингтоном погіршилися через звинувачення на адресу Росії у втручанні у вибори в США, а також через війни в Україні і Сирії й розбіжності через ядерні договори.

your ads here!
Categories: Світ

У Європі вітають українсько-російський контракт про газовий транзит

No Comments

У Європі продовжують вітати укладення українсько-російського контракту про транзит російського газу до Європи територією України.

Із офіційною привітальною заявою з нагоди укладення виступили в Європейській комісії. «Це великий день для енергетичної безпеки Європи, бо всі елементи стали на свої місця», – мовиться в заяві віцеголови Єврокомісії Мароша Шефчовича.

Він також привітав домовленість між операторами газотранспортних систем України і Словаччини, укладену за сприяння Єврокомісії.

«На практиці це означає, що газ продовжить постачатися з Росії до Європи через Україну і 1 січня 2020 року. Це потужний сигнал і нашим споживачам, і нашим промисловцям, що чітко свідчить: ЄС турбується про них і досягає свого», – додав Шефчович.

Він уже виступав із привітанням щодо нового контракту, підписаного пізно ввечері 30 грудня, у своєму твітері в ніч на 31 грудня.

Також контракт привітали, зокрема, в Німеччині, де новий контракт про транзит російського газу територією України привітали канцлерка Анґела Меркель і міністр закордонних справ Гайко Маас, який нагадав, що німецький уряд підтримував укладення контракту.

Із вітальними словами виступив і прем’єр-міністр Словаччини Петер Пеллеґріні. За його словами, цей контракт «збільшує безпеку і передбачуваність газопостачання Центральної Європи».

30 грудня Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» і російський газовий монополіст «Газпром» підписали контракт про транзит російського газу до Європи з використанням української газотранспортної системи за правилами Європейського союзу на п’ятирічний термін із можливістю продовження. Термін нині чинного контракту збігає вранці 1 січня 2020 року.

А 31 грудня ТОВ «Оператор ГТС України» підписало останню міжоператорську угоду, що була необхідна для забезпечення транзиту російського газу до Європи газотранспортною системою України за новим контрактом, що почне діяти 1 січня. Як повідомила компанія, цю угоду підписали зі словацьким оператором ГТС Eustream. Цей технічний договір про взаємодію (interconnection agreement) укладений за європейськими правилами, мовилося в повідомленні.

«Таким чином, новий український оператор ГТС підписав угоди зі всіма суміжними операторами, а саме – Польщі, Угорщини, Румунії, Молдови, Словаччини і Росії. Наразі створено всі необхідні технічні і правові підстави для успішного старту роботи незалежного Оператора ГТС України і для безперервного продовження транзиту газу через українську ГТС із Росії до європейських країн із 1 січня 2020 року», – повідомила компанія.

your ads here!
Categories: Світ

У «Нафтогазі» розповіли, скільки заплатить Росія за транзит газу

No Comments

У Національній акціонерній компанії «Нафтогаз України» повідомили, які суми має заплатити Росія за транзит свого газу українською територією за новим контрактом.

Як повідомив на брифінгу в Києві голова «Нафтогазу України» Андрій Коболєв, ідеться про суму мінімально в 7,2 мільярда доларів. Цю суму, за його словами, російська сторона певною мірою прогарантувала відповідно до контракту, що передбачає мінімальні обсяги транзиту.

Відтак, сказав він, сума не може бути меншою, але може зрости в разі, якщо російський газовий монополіст «Газпром» вирішить транспортувати більші обсяги газу.

У такому разі додаткові обсяги, уточнив Коболєв, будуть транспортуватися за вищими ставками.

Яка саме буде узгоджена вартість транзиту, він не сказав.

30 грудня «Нафтогаз України» і «Газпром» підписали контракт на транзит російського газу до Європи з використанням української газотранспортної системи за правилами Європейського союзу на п’ятирічний термін із можливістю продовження. Термін нині чинного контракту збігає вранці 1 січня 2020 року.

Новий контракт передбачає, зокрема, транспортування мінімально 65 мільярдів кубометрів газу протягом 2020 року і мінімально по 40 мільярдів кубометрів наступними чотирма роками, за принципом «транспортуй або плати».

Міністр енергетики і захисту довкілля Олексій Оржель прогнозував, що Україна буде отримувати за транзит газу протягом наступних п’яти років орієнтовно по 2–3 мільярди доларів щорічно.

your ads here!
Categories: Економіка

Оператор ГТС України підписав останню угоду про транзит російського газу до Європи

No Comments

ТОВ «Оператор ГТС України» підписало останню міжоператорську угоду, що була необхідна для забезпечення транзиту російського газу до Європи газотранспортною системою України за новим контрактом, що почне діяти 1 січня.

Як повідомила компанія, цю угоду підписали у Брюсселі зі словацьким оператором ГТС Eustream. Цей технічний договір про взаємодію (interconnection agreement) укладений за європейськими правилами, мовиться в повідомленні.

Попереднього дня, 30 грудня, таку угоду ОГТСУ підписав і з російським газовим монополістом «Газпром», який є водночас і оператором російської ГТС.

«Таким чином, новий український оператор ГТС підписав угоди зі всіма суміжними операторами, а саме – Польщі, Угорщини, Румунії, Молдови, Словаччини і Росії. Наразі створено всі необхідні технічні і правові підстави для успішного старту роботи незалежного Оператора ГТС України і для безперервного продовження транзиту газу через українську ГТС із Росії до європейських країн із 1 січня 2020 року», – повідомила компанія.

30 грудня Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» і російський газовий монополіст «Газпром» підписали контракт на транзит російського газу до Європи з використанням української газотранспортної системи за правилами Європейського союзу на п’ятирічний термін із можливістю продовження. Термін нині чинного контракту збігає вранці 1 січня 2020 року.

Як повідомив на брифінгу в Києві 31 грудня голова «Нафтогазу України» Андрій Коболєв, транзит російського природного газу територією України в 2020 році може сягнути 75 мільярдів кубометрів.

your ads here!
Categories: Економіка

Коболєв: транзит газу територією України наступного року може становити 75 мільярдів кубів

No Comments

Транзит природного газу територією України в 2020 році може сягнути 75 мільярдів кубометрів, повідомив голова «Нафтогаз України» Андрій Коболєв на брифінгу 31 грудня в Києві.

«Я очікую, що наступного року «Північний потік-2» ввести в експлуатацію не вдасться. За інформацією, яку я маю, РФ наразі не має судна, яке може добудувати «Північний потік-2». Якщо це припущення правильне, то в такому випадку я б очікував, що обсяг транзиту українською територією може сягнути 75 мільярдів кубометрів. Чому так? Чинний поточний транзит – це приблизно 90, ми точно втратимо «Турецький потік», це мінус 15, залишається 75», – сказав він, коментуючи новий транзитний контракт між Україною і Росією.

30 грудня національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» і російський газовий монополіст «Газпром» підписали контракт на транзит російського газу до Європи з використанням української газотранспортної системи на п’ятирічний термін із можливістю продовження. Термін нині чинного контракту збігає вранці 1 січня 2020 року.

Підписання контракту привітали в ЄС і канцлер Німеччини Анґела Меркель, яка активно підтримує проєкт «Газпрому» «Північний потік-2», водночас весь час заявляла і про необхідність зберегти транзит російського газу через ГТС України.

Тим часом будівництво російського газопроводу, що мав постачати газ до Європи в обхід України і вже збудований приблизно на 90 відсотків, зупинилося через санкції США, дата його можливого поновлення наразі не ясна.

your ads here!
Categories: Економіка

Колишній прем’єр Хорватії засуджений за хабар на суму в мільйони доларів

No Comments

Суд у Хорватії засудив колишнього прем’єр-міністра Іво Санадера до шести років в’язниці за отримання багатомільйонного доларового хабаря в період перебування на посаді керівника уряду.

Загребський суд 30 грудня визнав Санадера винним в отриманні хабаря в розмірі 10 мільйонів євро в обмін на надання угорській нафтовій компанії МOL найбільшої частки в хорватській енергетичній компанії INA. Угода була укладена понад 10 років тому.

За вироком того ж суду в Загребі виконавчий директор угорської компанії MOL Золт Ернаді отримав два роки в’язниці – за давання хабаря Санадеру.

Жоден із підсудних не перебував у залі суду під час винесення вироку. Голова суду Іван Турудіч оголосив, що європейський ордер на арешт Ернаді вже підписаний, і звернувся до угорської сторони з проханням «діяти відповідним чином».

Вироки можуть бути оскаржені.

66-річний Санадер очолював уряд в 2003–2009 роках. Якщо вирок набере чинності, Санадеру доведеться виплатити державі 10 мільйонів євро.

Колишній голова уряду втік з Хорватії в 2010 році після висунутих йому звинувачень у двох справах про корупцію. Санадер був затриманий в Австрії і роком пізніше екстрадований до Хорватії. Однак у 2015 році Конституційний суд скасував вирок у справі про корупцію.

У 2018 році Санадер був засуджений до двох з половиною років за спекуляцію і мав виплатити 570 тисяч доларів державі – саме такий хабар він отримав від Hypo Bank. Зараз Санадер відбуває термін у цій справі.

your ads here!
Categories: Світ

«Нафтогаз» анонсує пресконференцію Гончарука за підсумками газових переговорів

No Comments

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» анонсує пресконференцію прем’єр-міністра України Олексія Гончарука за підсумками переговорів про транзит російського газу територією України. Про це йдеться у трансляції Газового інформаційного центру, яка триває на сторінці «Нафтогазу» у фейсбуці.

 

Раніше керівник «Оператора газотранспортної системи» Сергій Макогон повідомив у фейсбуці, що Україна вранці 30 грудня завершила чотириденний переговорний марафон із російським «Газпромом» у Відні.

Водночас у «Нафтогазі України» повідомили, що угода ще не укладена. «Ми ще в процесі укладання. Сподіваємось, що ця угода скоро буде фіналізована», – йдеться у твітері «Нафтогазу» ввечері 30 грудня.

 

«Нафтогаз» нагадує, що 10-річний транзитний контракт між Нафтогазом та Газпромом закінчується 1 січня о 9:00. «В цих умовах надзвичайно важливо уникнути розповсюдження неперевіреної та суперечливої інформації», – вказує українська компанія.

20 грудня представники України, Росії, Євросоюзу, а також компанії «Оператор газотранспортної системи України», «Нафтогазу» та російського «Газпрому» попередньо домовилися зберегти транзит, натомість українська енергетична компанія відмовилася від інших позовів проти російського монополіста.

 

Серед найважливіших домовленостей сторін:

«Газпром» погодився до 29 грудня виплатити «Нафтогазу» 2,9 мільярда доларів, як це передбачає рішення Стокгольмського арбітражу від лютого 2018 року;
сторони відкликають всі позови, за якими наразі немає ухвалених рішень, в тому числі – позов «Нафтогазу» до російської енергетичної корпорації на 12,2 мільярда доларів та на 1,33 мільярда кубічних метрів газу;
з активів та майна «Газпрому» знімають арешти, сторони відмовляються від претензій в майбутньому щодо претензій у зв’язку з контрактами на постачання та транзит газу від 19 січня 2009 року;
після виконання цих умов – «Газпром» та «Нафтогаз» укладають договір про транзит газу через Україну​.

27 грудня уряд схвалив підписання мирової угоди з «Газпромом».

your ads here!
Categories: Економіка

Лавров: США та ЄС мають або виконувати ядерну угоду з Іраном, або відмовитися від неї

No Comments

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що США та Європейський союз мають або дотримуватися умов ядерної угоди 2015 року з Іраном, або визнати ці домовленості такими, яких не існує. Про це Лавров сказав 30 грудня після зустрічі в Москві з міністром закордонних справ Ірану Мохаммадом Джавадом Заріфом.

Угода передбачає полегшення санкцій проти Тегерана в обмін на обмеження ядерної діяльності Ірану. Документ підписали п’ять постійних членів Ради безпеки ООН, Німеччина та Європейський союз, але США вийшли від угоди у 2018 році та запровадили нові санкції, які можуть зашкодити фірмам, що ведуть бізнес з Іраном.

Європейські учасники угоди – Франція, Велика Британія та Німеччина – заявили про відданість домовленостям, але Тегеран неодноразово вимагав зробити більше, щоб зменшити вплив американських санкцій. Тегеран також відйшов від дотримання окремих пунктів угоди, активізувавши свою ядерну програму.

your ads here!
Categories: Світ

Нові «Зоряні війни» лідирують в американському прокаті

No Comments

Фільм «Зоряні війни: Скайвокер. Сходження» (Star Wars: The Rise of Skywalker) впевнено лідирує в американських кінотеатрах, зібравши за триденні вихідні 73,6 мільйона доларів. Про це з посиланням на галузеву аналітичну компанію Exhibitor Relations повідомляє «Голос Америки».

Фільм виробництва компанії Disney, який творці описують як грандіозний фінал «Саги про Скайвокера», отримав неоднозначні відгуки. Його збори значно впали в порівнянні з прем’єрним уїк-ендом, коли він зібрав 177,4 мільйона доларів. Проте, його загальні збори в США виражаються значною сумою – 364,5 мільйона доларів.

Він випередив фільм «Джуманджі: Новий рівень» (Jumanji: The Next Level) з Двейном Джонсоном, Карен Ґіллан та Кевіном Хартом у головних ролях, який займає друге місце за касовими зборами за останні вихідні, що склали 34,4 мільйона доларів.

На третьому місці другий тиждень поспіль знаходиться ще один диснеївський фільм – «Холодне серце 2» (Frozen II), що зібрав 17 мільйонів доларів. Анімаційний мюзикл розповідає про нові пригоди королеви Ельзи, яку озвучує зірка Бродвею Ідіна Мензел.

Екранізація класичного роману американської письменниці Луїзи Мей Олкотт «Маленькі жінки» (Little Women) режисера Ґрети Ґервіґ зібрала 16,2 мільйона доларів в свій перший уїк-енд, посівши четверту сходинку в рейтингу. У фільмі, що розповідає історію чотирьох сестер на тлі Громадянської війни в США, знялися Сірша Ронан, Флоренс П’ю, Емма Вотсон, Тімоті Шаламе та Джеймс Нортон.

На п’ятому місці – нова картина спільного виробництва Fox та Disney «Шпигуни під прикриттям» (Spies in Disguise), що зібрала 13,4 мільйона доларів. Персонажів дитячого анімаційного фільму озвучують Вілл Сміт та Том Голланд.

Чотири з цих п’яти фільмів вже в українському прокаті, а прокат «Маленьких жінок» стартує 30 січня.

your ads here!
Categories: Світ

США завдали удару по об’єктах «Аль-Шабаб» в Сомалі: четверо загиблих

No Comments

Четверо членів екстремістського угруповання «Аль-Шабаб» у Сомалі загинули внаслідок авіаудару Сполучених Штатів, повідомило командування збройних сил США в Африці (Africom) 29 грудня.

«Спільно з федеральним урядом Сомалі, Командування збройних сил США в Африці здійснило три авіаудари в двох локаціях, спрямованих на бойовиків «Аль-Шабаб», – йдеться в заяві Africom.​

За даними американських військових, у кожному місці нападу загинуло по двоє членів цього пов’язаного з «Аль-Каїдою» угруповання, також в одній локації знищено дві машини.

Читайте також: США заявляють про удари по пов’язаному з Іраном угрупованню в Сирії та Іраку, 18 загиблих​

Авіаудари сталися на наступний день після вибуху в сомалійській столиці Мокадішо, який забрав життя кількох десятків людей та поранив 125. Ніхто не взяв на себе відповідальності за цей напад, проте в причетності до нього підозрюють «Аль-Шабаб».

Ця організація втратила контроль над столицю кілька років тому, але досі контролює частину південних та центральних регіонів Сомалі і здійснює атаки в тому числі на блокпости та готелі на узбережжі.

your ads here!
Categories: Світ

Філіппіни: кількість жертв тайфуну зросла до 47

No Comments

На Філіппінах жертвами тайфуну «Фанфон» стали вже 47 людей. Про це повідомила місцева влада.

Ще дев’ять людей вважаються зниклими без вісти. Щонайменше 140 людей травмувалися внаслідок стихії.

Збитки від тайфуну оцінюються приблизно в 19,7 мільйонів доларів.

Тайфун із поривами вітру до 150 кілометрів за годину і сильними зливами вдарив по віддалених селах і популярних туристичних напрямках у центральних Філіппінах 25 грудня, на Різдво.

your ads here!
Categories: Світ

Кремль: Путін подякував Трампу за допомогу в запобіганні терактів у Росії

No Comments

Пресслужба Кремля повідомляє, що президент Росії Володимир Путін під час телефонної розмови подякував президентові США Дональду Трампу «за передану по лінії спеціальних служб інформацію, яка допомогла запобігти вчиненню терористичних актів у Росії».

За повідомленням, розмова відбулася з ініціативи російської сторони.

Підтвердження цієї інформації з боку США наразі немає.

У Кремлі заявили, що під час розмови також «обговорили комплекс питань, що становлять взаємний інтерес».

«Домовлено про продовження двостороннього співробітництва в сфері боротьби з тероризмом», – йдеться в повідомленні офісу Путіна.

Інших подробиць не повідомляють.

Відносини між Москвою і Вашингтоном погіршилися через звинувачення на адресу Росії у втручанні у вибори в США, а також через війни в Україні і Сирії й розбіжності через ядерні договори.

your ads here!
Categories: Світ

Канада закликала звільнити решту українських політв’язнів, що перебувають за ґратами у Росії та Криму

No Comments

Посольство Канади в Україні привітало звільнення українських полонених і заручників ОРДЛО.

«Канада вітає звільнення сьогодні українських бранців та поділяє радість українців побачити їх вдома – це важливий крок вперед. Ми пам’ятаємо про тих, хто залишився в полоні, включно з тими, хто за гратами в Росії та Криму, та очікуємо на їх негайне звільнення», – написали дипломати у твіттері.

Окрім того, посольство закликало Росію виконати всі зобов’язання, які та на себе взяла під час саміту у Парижі.

9 грудня в Парижі відбувся саміт у «нормандському форматі» – зустріч лідерів Франції, Німеччини, України і Росії. ​На зустрічі сторони домовились, що до кінця року Київ та Москва проведуть обмін утримуваними особами за формулою «всіх на всіх» до 31 грудня.

Раніше радість з приводу повернення додому полонених та заручників угруповань «ДНР» та «ЛНР» висловили посольства США, Франції та Німеччини.

your ads here!
Categories: Світ

Франція та Німеччина вітають звільнення українських полонених і заручників

No Comments

Посольство Франції в Україні висловило радість з приводу звільнення українських полонених і заручників ОРДЛО.

«Франція та Німеччина вітають звільнення 76 українських полонених та приєднуються до радості їхніх родин та всіх українців. Ми вітаємо цей новий крок, який слідує за останнім самітом N4, і закликаємо сторони виконати всі зобов’язання, взяті 9 грудня на Паризькому саміті», – написали у твіттері французькі дипломати.

Посольство США в Україні вже також привітало обмін утримуваними особами.

Близько шістнадцятої години в офісі президента України повідомили про завершення обміну утримуваними особами з угрупованнями «ДНР» та «ЛНР». За цими даними, вдалося звільнити 76 українських полонених та цивільних заручників.

Офіційних списків звільнених наразі немає. Журналісти встановлюють особи тих, кого впізнають на трансляціях. 

Близько 11:00 29 грудня в офісі президента України повідомили, що процес обміну утримуваними особами розпочався на КПВВ «Майорське». Спочатку людей передали з непідконтрольних Києву територій Луганщини, після чого почалася закрита частина обміну з ОРДО. 

your ads here!
Categories: Світ

У Відні продовжились переговори з «Газпромом» про транзит – Макогон

No Comments

Українсько-російські переговори про газовий транзит з 1 січня наступного року продовжились у Відні, повідомив у фейсбуці керівник «Оператора газотранспортної системи» Сергій Макогон.

«Починаємо наступний день перемовин. Мета – фіналізувати всі договори», – написав він.

Очільник Міненерго Росії Олександр Новак в коментарі російським ЗМІ 25 грудня також висловив сподівання, що угода про транзит газу буде підписана в ці вихідні.

20 грудня представники України, Росії, Євросоюзу, а також компанії «Оператор газотранспортної системи України», «Нафтогазу» та російського «Газпрому» попередньо домовилися зберегти транзит, натомість українська енергетична компанія відмовилася від інших позовів проти російського монополіста.

Серед найважливіших домовленостей сторін:

«Газпром» погодився до 29 грудня виплатити «Нафтогазу» 2,9 мільярда доларів, як це передбачає рішення Стокгольмського арбітражу від лютого 2018 року;
сторони відкликають всі позови, за якими наразі немає ухвалених рішень, в тому числі – позов «Нафтогазу» до російської енергетичної корпорації на 12,2 мільярда доларів та на 1,33 мільярда кубічних метрів газу;
з активів та майна «Газпрому» знімають арешти, сторони відмовляються від претензій в майбутньому щодо претензій у зв’язку з контрактами на постачання та транзит газу від 19 січня 2009 року;
після виконання цих умов – «Газпром» та «Нафтогаз» укладають договір про транзит газу через Україну​.

27 грудня уряд схвалив підписання мирової угоди з «Газпромом».

your ads here!
Categories: Економіка

Коболєв про переговори з «Газпромом»: узгоджених текстів угод станом на зараз нема

No Comments

Глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв заявив ввечері 28 грудня, що остаточно узгоджених текстів угод з «Газпромом» щодо транзиту газу немає.

«Останні декілька днів наша команда працювала з росіянами над узгодженням текстів угод на виконання підписаного в Мінську протоколу. Зрозуміло, що боротьба йде за кожну кому. Є певний прогрес, але узгоджених текстів угод станом на зараз нема», – зазначив він.

Коболєв уточнив, що сторони обговорюють міжоператорську угоду, договір про організацію транзиту, мирову угоду між «Нафтогазом» та «Газпромом».

«Ще трохи про теми, про які цих перемовинах не йдеться: судові позови щодо захоплення наших активів в Криму; обов’язковість прямих закупівель у Газпрома (ця тема озвучувалася росіянами восени, а зараз виключена); штрафи АМКУ; «борг Януковича» та інші не-газові питання», – розповів Коболєв.

 

20 грудня представники України, Росії, Євросоюзу, а також компанії «Оператор газотранспортної системи України», «Нафтогазу» та російського «Газпрому» попередньо домовилися зберегти транзит, натомість українська енергетична компанія відмовилася від інших позовів проти російського монополіста.

Серед найважливіших домовленостей сторін:

«Газпром» погодився до 29 грудня виплатити «Нафтогазу» 2,9 мільярда доларів, як це передбачає рішення Стокгольмського арбітражу від лютого 2018 року;
сторони відкликають всі позови, за якими наразі немає ухвалених рішень, в тому числі – позов «Нафтогазу» до російської енергетичної корпорації на 12,2 мільярда доларів та на 1,33 мільярда кубічних метрів газу;
з активів та майна «Газпрому» знімають арешти, сторони відмовляються від претензій в майбутньому щодо претензій у зв’язку з контрактами на постачання та транзит газу від 19 січня 2009 року;
після виконання цих умов – «Газпром» та «Нафтогаз» укладають договір про транзит газу через Україну​.

27 грудня уряд схвалив підписання мирової угоди з «Газпромом».

your ads here!
Categories: Економіка

В ООН засудили «теракт» у Сомалі, в результаті якого понад 90 людей загинули і десятки поранені

No Comments

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш рішуче засудив і назвав «терористичною атакою» вибух, який прогримів сьогодні у столиці Сомалі Могадішо і забрав життя понад 90 людей.

«Винні в цьому жахливому злочині повинні постати перед судом», – йдеться у заяві генсекретаря ООН.

Влада Могадішо заявила, що кількість жертв може зрости через те, що багато людей були госпіталізовані в тяжкому стані.

У столиці Сомалі Могадішо вранці 28 грудня стався вибух на людному контрольно-пропускному пункті. Бомба була закладена в автомобілі і спрацювала, за даними влади, в час, коли люди йшли за покупками, а діти – в школу. Поки ніхто відповідальності за вибух на себе не взяв.

Подібні атаки регулярно здійснює пов’язане з «Аль-Каїдою» терористичне угруповання «Аль-Шабаб». Екстремістське угруповання було витіснене з Могадішо кілька років тому, але продовжує нападати на велелюдні райони, атакуючи, зокрема, готелі.

 

your ads here!
Categories: Світ